Polski debel w finale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: Korespondencja z Warszawy, foto: atptennis.com

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali z Santiago Venturą i Marcelem Granollersem w półfinale Orange Warsaw Open i awansowali do jutrzejszego finału. Polski debel stoczył zacięty pojedynek z hiszpańską parą i zwyciężyli dopiero w decydującej rozgrywce. Polacy bronią tytułu wywalczonego rok temu.

Polacy źle rozpoczęli pierwszego seta. Już w inaugruacyjnym gemie dali się przełamać. Chwilę później hiszpański debel dołożył własne podanie i wyszedł na prowadzenie 2:0. Dalsza część partii była dość wyrównana. Obie pary wygrywały swoje serwisy, jednak w końcówce Ventura i Granollers dołożyli kolejnego breaka, a po chwili wygrali seta 6:2. Rywale naszych tenisistów lepiej się prezentowali w grze przy siatce, dysponując znakomitym refleksem, co przełożyło się na zwycięstwo.

W drugiej partii sytuacja się odwróciła. To Polacy przejęli inicjatywę, grając bardziej agresywnie i popełniając mniej błędów od przeciwników. Przełamali hiszpański duet, a po dołożeniu własnego podania objęli prowadzenie 4:1. Chwilę później nastąpił kolejny break na korzyść polskiej pary, w efekcie czego zwyciężyli 6:1, doprowadzając do wyrównania w setach.

Decydujący o losach meczu tie break meczowy był bardzo emocjonujący i niezwykle zacięty. Tenisiści wygrywali punkty zgodnie z regułą własnego podania. Jedyne małe przełamanie udało się zdobyć polskiej parze przy stanie 6:6. Przewagę utrzymali do końca i zwyciężyli 10:8, awansując do finału. Ich rywalami będą lepsi z pary Dawydienko, Szukin – Hernandez, Montanes.

Wynik półfinału:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 1) – Marcel Granollers, Santiago Ventura (Hiszpania, 4) 2:6, 6:1, 10-8