Kontuzja i porażka Corii

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: Korespondencja z Warszawy, foto: atptennis.com

Poniedziałek nie był dobrym dniem dla Argentyńczyków w turnieju Orange Warsaw Open. Dwaj reprezentanci tego kraju, którzy startowali dziś w pierwszej rundzie singla, odpadli z imprezy. Guillermo Coria przegrał nie tylko z rywalem, ale także z kontuzją nadgarstka. Zaskakującej gładkiej porażki doznał Włoch Filippo Volandri.

Wielu kibiców chciało zobaczyć w akcji finalistę Rolanda Garrosa sprzed czterech lat Guillermo Corię. Argentyńczyk w swoim pierwszym meczu w tegorocznej warszawskiej imprezie rywalizował z Florentem Serrą. Ci, którzy nastawiali się na pasjonujące spotkanie i efektowne akcje tenisisty z Ameryki Południowej, mocno się rozczarowali. Pierwszego seta po średniej grze Coria przegrał 3:6. Na otwarcie drugiego popełnił dwa podwójne błędy serwisowe i… usiadł na krzesełku, czekając na przybycie lekarza. Kontuzja okazała się poważniejsza i Argentyńczyk poddał mecz. Serra zmierzy się teraz z kolejnym reprezentantem Ameryki Południowej Juanem Monaco albo Jerzym Janowiczem.

Dużo bliższy awansu do drugiej rundy był rodak Corii Carlos Berlocq. Sklasyfikowany pod koniec „setki” rankingu ATP tenisista stoczył niezwykle zacięty pojedynek z Jiri Vankiem. Dwa pierwsze sety były jednostronne. Najpierw wyraźnie lepiej radził sobie Berlocq i wygrał 6:1, a w drugiej partii to z kolei Czech dominował na korcie i oddał rywalowi tylko dwa gemy. Decydująca część była już bardzo wyrównana. Set skończył się w tie breaku, którego minimalnie wygrał Vanek. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Nikołaj Dawydienko lub Pablo Cuevas.

Gładkiej porażki doznał Filippo Volandri. Włoch, który w zeszłym roku pokonał lidera światowego rankingu Rogera Federera, uległ sklasyfikowanemu na 75. miejscu listy ATP Marcosowi Danielowi. Choć Volandri zanotował ostatnio spory spadek w rankingu, to jednak zaskakująca jest jego tak łatwa przegrana, bowiem tenisista z Italii wydaje się dobrze czuć na kortach ziemnych. Daniel o ćwierćfinał zagra z Marcelem Granollersem lub Michalem Mertinakiem.