Bez niespodzianki

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: Korespondencja z Warszawy, foto: atptennis.com

Dawid Olejniczak przegrał w pierwszej rundzie Orange Warsaw Open z Potito Starace 2:6, 3:6. Najwyżej sklasyfikowany polski tenisista nie zagrał najlepszego spotkania i tylko momentami nawiązywał wyrównaną walkę z rozstawionym z szóstką Włochem. Nasz reprezentant wystąpi jeszcze w Warszawie w grze podwójnej.

Już początek meczu ostudził emocje najzagorzalszych kibiców Polaka. Olejniczak został przełamany w inauguracyjnym gemie, a po chwili przegrywał 0:2. W dalszej części seta wyraźną przewagę miał Starace, który zagrywał niewygodne ciasne krosy forhendowe i skutecznie ganiał po korcie naszego reprezentanta. Przy stanie 4:1 ponownie odebrał serwis Olejniczakowi, a zaraz potem dołożył własne podanie, zwyciężając 6:2.

Druga partia rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. Olejniczak znów dał się przełamać na starcie. Jednak tym razem szybko się obudził i poderwał do walki. Błyskawicznie odrobił stratę i po paru minutach wyszedł na prowadzenie 3:2. Jednak to wszystko, na co było dziś stać Polaka. Nasz tenisista nie wygrał już żadnego gema, chociaż końcówka seta była zacięta.

Dałem z siebie wszystko, ale taki jest tenis. Ostatnio dużo grałem i teraz chyba przyszedł lekki kryzys. Chciałbym odpocząć, ale nie mam czasu, bo już za tydzień zaczynają się eliminacje Wimbledonu – przyznał po spotkaniu Polak.

Z kolei Włoch był ze swojego występu bardzo zadowolony. Zagrałem dobre spotkanie i mam nadzieję, że dalej będę tak grał. Chcę tutaj dotrzeć co najmniej do ćwierćfinału – zaznaczył Starace.

W 1/8 finału przeciwnikiem Włocha będzie Jewgienij Koroliew.