Kubot odpadł w decydującej rundzie eliminacji

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Łukasz Kubot nie zdołał przejść eliminacji w turnieju The Artois Championships, który rozgrywany jest trawiastych kortach w Londynie (pula nagród 713 000 euro). 26-letni Polak przegrał w decydującym spotkaniu z 33-letni Australijczykiem, Josephem Siriannim 6:2, 3:6, 6:7(6).

W pierwszej partii tego pojedynku nasz zawodnik spisywał się bardzo dobrze. Podwójne przełamanie dało mu przewagę, której siedem lat starszy przeciwnik nie był już w stanie odrobić. Słabszy moment przyszedł w drugim secie, kiedy to Kubot (202 ATP) miał duże problemy z drugim podaniem. Były najlepszy polski tenisista został przełamany przez rywala, po czym Sirianni (165 ATP) wygrał drugą partię.

W decydującej odsłonie spotkania gra była bardzo wyrównana i zacięta, a obaj zawodnicy popisywali się znakomitymi serwisami. Wprawdzie to 33-letni Australijczyk miał w tym secie jako jedyny szanse na przełamanie, jednak nie udała mu się ta sztuka. Ostatecznie o wyniku seta, jak i całego meczu, decydował tie-break. W nim minimalnie lepszy okazał się wyżej notowany rywal, który wygrał 8:6.

W poprzednich meczach Kubot pokonał zawodnika gospodarzy Jamiego Murray’a, oraz reprezentanta Ukrainy, Sergieja Stachowskiego (nr 4). Najlepsze singlowe wyniki w tym sezonie nasz zawodnik osiągał w challengerach w Busan oraz Ferganie, gdzie dochodził do ćwierćfinałów.