Janowicz zagra w Paryżu o tytuł!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Jerzy Janowicz (nr 12) pokonał 6:4, 6:4 Argentyńczyka Guido Pellę i awansował do finału juniorskiego French Open! Będzie to drugi występ siedemnastoletniego łodzianina w finale wielkoszlemowego turnieju – przed rokiem w finale US Open przegrał z Litwinem, Ricardasem Berankisem.

Początek dzisiejszego półfinału był bardzo wyrównany i zacięty – obaj zawodnicy pewnie wygrywali własne serwisy. Najważniejszy moment tego seta miał miejsce w dziewiątym gemie, kiedy to Janowicz (13 ITF) przełamał swojego przeciwnika i chwilę potem zwyciężył w pierwszej partii.

Druga odsłona gry rozpoczęła się dosyć niespodziewanie, gdyż pierwsze trzy gemy to same przełamania na korcie numer dwa paryskiego kompleksu. Jako pierwszy w dalszej części seta nerwy uspokoił siedemnastoletni Polak, który ostatecznie po godzinie walki, wygrał cały pojedynek.

Janowicz przerwał tym samym serię Argentyńczyka, który wygrał w rozgrywkach juniorskich piętnaście spotkań z rzędu. Pella (122 ITF) przed dwoma tygodniami triumfował w prestiżowym turnieju 49th Trofeo Bonfiglio. W stolicy Francji zatrzymał go jednak najlepszy polski junior, który znakomicie prezentuje się na ziemnych kortach w Paryżu.

Jutrzejszym rywalem mierzącego 202 centymetry tenisisty będzie reprezentant Tajwanu, Tsung-Hua Yang. Siedemnastoletni Azjata zajmuje obecnie 21 pozycję w rankingu juniorskim ITF, jednak najwyżej był sklasyfikowany na piątym miejscu. Będzie to drugi pojedynek tych tenisistów – podczas tegorocznego Australian Open wygrał Yang 7:5, 6:1.

W przyszłym tygodniu Jerzy Janowicz wystąpi w turnieju Orange Warsaw Open, który zostanie rozegrany w stolicy naszego kraju (pula nagród 404 000 euro). Siedemnastolatek otrzymał od organizatorów dziką kartę, podobnie jak Dawid Olejniczak i Michał Przysiężny.