Zaniewska wygrywa w debiucie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: radangliwiceopen.pl

Sandra Zaniewska sprawiła dużą niespodziankę i awansowała do drugiej rundy juniorskiego French Open, który rozgrywany jest na kortach ziemnych w Paryżu (kategoria GA). Szesnastoletnia Polka pokonała wyżej notowaną Ukrainkę, Ludmiłę Kiczenok 7:5, 7:5.

Pojedynek rozgrywany na jedenastym korcie kompleksu tenisowego imienia Rolanda Garrosa był bardzo wyrównany i zacięty. W pierwszym secie jako pierwsza przewagę przełamania uzyskała Zaniewska (62 ITF), jednak młoda tenisistka z Ukrainy odrobiła stratę i doprowadziła do remisu 5:5. Końcówka na szczęście należała wyłącznie do zawodniczki ChTT Chorzów, która wygrała pierwszego seta, 7:5.

Na początku drugiej odsłony gry znacznie lepiej zaczęła się prezentować Ludmiła Kiczenok (46 ITF), która miesiąc temu triumfowała w turnieju Guru Cup (kategoria G2). Piętnastoletnia Ukrainka objęła prowadzenie 3:1, jednak nasza zawodniczka szybko zniwelowała stratę. Końcówka tej partii ponownie należała do Zaniewskiej, która wygrała w takim samym stosunku, 7:5.

W drugiej rundzie turnieju rywalką katowiczanki będzie rozstawiona z numerem dwunastym Australijka Johanna Konta (15 ITF), lub Francuzka Julie Gervais. W turnieju juniorek występuje także inna reprezentantka naszego kraju, Katarzyna Piter. Siedemnastoletnia poznanianka rozstawiona jest z numerem szesnastym, a jej przeciwniczką jest Kristina Mladenovic.