Agnieszka i Ula pokonane w Paryżu

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

W dokończeniu dzisiejszego spotkania pierwszej rundy debla Agnieszka i Urszula Radwańskie przegrały z rozstawionymi z numerem dziesiątym Hiszpankami, Anabel Mediną Garrigues i Virginią Ruano Pascual. Cały set trwał czterdzieści dwie minuty.

Mecz dwóch Polek z dwoma Hiszpankami rozpoczęty został wczoraj, jednak po rozegraniu dwóch setów (po dwóch tie-breakach remis 1:1 w partiach) przerwano go. Nad Paryżem zaczęło zmierzchać i widoczność była coraz bardziej ograniczona. Poza tym Ula skarżyła się na problemy z nadgarstkiem, co w znaczący sposób utrudniało jej grę. Agnieszka mówiła natomiast o zmęczeniu, bowiem organizatorzy jej mecz singla i debla zaplanowali z przerwą zaledwie kilkudziesięciu minut. Tymczasem w obozie hiszpańskim grała Anabel Medina Garrigues, pokonana dzisiaj przez Estonkę Kaię Kanepi w konkurencji gry pojedynczej.

Dokończenie spotkania debla okazało się dla Garrigues i Pascual formalnością. Rozstawionym Hiszpankom zdobycie seta zajęło czterdzieści dwie minuty. W tym czasie trzykrotnie przełamały podanie polskich tenisistek i odnotowały dwa podwójne błędy serwisowe. Agnieszka i Urszula tylko raz odebrały gema przeciwniczkom i odpadły z turnieju deblistek. Tym samym sobota okazała się czarnym dniem polskiego tenisa w Paryżu, bowiem pokonani zostali wszyscy startujący w tym dniu reprezentanci naszego kraju.

Pierwsza runda debla
A. M. Garrigues, V. R. Pascual (Hiszpania, 10) – A. Radwańska, U. Radwańska (Polska) 7:6(3), 6:7(6), 6:3

Sprawdź wyniki sobotnich rozgrywek kobiecych!