Mistrzowskie zagranie Radwańskiej!

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros! Polka pokonała 6:4, 6:4 ostatnią z zawodniczek francuskich, które mogłyby cokolwiek wskórać w tegorocznym French Open. Jednak pewien wynik krakowianki nie do końca odzwierciedla przebieg meczu.

Rywalka Agnieszki (numer 14) startowała w Paryżu z numerem dziewiętnastym. W rankingu WTA sklasyfikowana jest jedno oczko niżej. Spotkanie zaplanowano na wicecentralnym korcie imienia Suzanne Lenglen. Polka musiała stawić czoła nie tylko rywalce, ale i francuskiej publiczności, wspierającej swoją pupilkę.

Pojedynek nie zaczął się dobrze dla naszej tenisistki, która zdobyła tylko jednego gema, podczas gdy na koncie Cornet było ich cztery. To Francuzka popełniała więcej niewymuszonych błędów i była nieskuteczna przy siatce. Jednak od tego momentu w grze Agnieszki nastąpił zwrot. Krakowianka wygrała pięć gemów z rzędu, a tym samym całego seta! Alize uciekła naszej zawodniczce także w drugim secie, przełamując ją już przy stanie 1:1. Gdy na tablicy widniało 1:3 dla gospodyni, Radwańska ponownie podjęła ofensywę i prowadziła 5:3. Wówczas została przełamana, jednak przy serwisie urodzonej w Nicei rywalki była bezwzględna i nie pozwoliła sobie odebrać awansu do czwartej rundy.

Polka weszła do tej fazy turnieju, w której znajdzie się już tylko szesnaście tenisistek. A to oznacza tyle, że teoretycznie nie powinna już występować w roli faworytki meczów, chyba że wysoko rozstawione odpadną wcześniej. Na razie jednak nie znamy następnej przeciwniczki Agnieszki. Może nią być Serbka Jelena Janković (numer 3) lub Słowaczka Dominika Cibulkova (numer 28). Tę konfrontację zaplanowano jako ostatnią na korcie numer 1.