Marta i Ala w drugiej rundzie

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Polskie deblistki, Marta Domachowska i Alicja Rosolska, awansowały do drugiej rundy wielkoszlemowego Roland Garros, rozgrywanego w Paryżu. Nasze zawodniczki wyeliminowały dwie tenisistki chińskie, Chunmei Ji i Shengnan Sun.

Spotkanie trwało zaledwie godzinę i dziewięć minut. W pierwszej partii Domachowska i Rosolska, pomimo bardzo dobrego podania, miały mnóstwo szczęścia. Jedynego break pointa zamieniły na gema. Jednak ich przeciwniczki dwukrotnie zmarnowały taką szansę i to przekreśliło szanse Chinek na odniesienie sukcesu w secie otwarcia. W drugiej odsłonie, trwającej 32 minuty, Alicja i Marta dwa razy odebrały gemy Ji i Sun, nie popełniły żadnego podwójnego błędu serwisowego, a przy tym były skuteczne przy pierwszym podaniu. Tego seta wygrały pewnie 6:2.

Polki nadal będą toczyć w turnieju boje z koleżankami z Chin, bowiem w następnej rundzie czekają już Shuai Peng i Tiantian Sun. Poprzeczka jest tym razem o wiele wyższa. Rywalki mają jedenasty numer rozstawienia i z pewnością nie będą chciały szybko opuścić Paryża.

Pierwsza runda debla
Marta Domachowska, Alicja Rosolska (Polska) – Shengnan Sun, Chunmei Ji (Chiny) 6:4, 6:2

Zobacz komplet wyników – czy wiesz już, która zawodniczka z czołowej piątki odpadła z turnieju?