Dwa sety Matki i Frytki

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Rozstawieni z jedenastym numerem w konkurencji deblistów Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy wielkoszlemowego Roland Garros. Polacy potrzebowali dwóch setów, by ograć południowych sąsiadów, Jaroslava Levinskiego i Davida Skocha.

Wywalczenie awansu zajęło naszym najlepszym deblistom osiemdziesiąt minut. W pierwszym secie każdy z debli miał jedną możliwość przełamania, ale tylko Polacy ją wykorzystali, obejmując dwugemowe prowadzenie. Utrzymali je do końca odsłony i wyszli na prowadzenie w meczu. O losach drugiego seta zadecydował tie-break. Do momentu jego rozpoczęcia obydwa zespoły zgromadziły po tyle samo punktów! Dopiero w dodatkowym gemie zarysowała się przewaga Matkowskiego i Fyrstenberga, którzy awansowali do drugiej rundy.

Tam ich przeciwnikami będą Słowak Michal Mertinak i Szwajcar Jean-Claude Scherrer.

Już niedługo na stronach Tenisklubu dostępna będzie szersza relacja z meczu, bezpośrednio od naszego paryskiego korespondenta!

Pierwsza runda debla
M. Fyrstenerg, M. Matkowski (Polska, 11) – J. Levinsky, D. Skoch (Czechy) 6:4, 7:6(3)