Gawron w ćwierćfinale Kraków Open

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Marcin Gawron (nr 5) pokonał 6:2, 7:5 Leonela Albertiego i awansował do ćwierćfinału polskiego futuresa, Kraków Open 2008 (pula nagród 10 000 dol.). Sztuka ta nie udała się drugiemu z naszych tenisistów, który zaprezentował się w środę na krakowskich kortach, Maciejowi Diłajowi.

20-letni Gawron (581 ATP) był zdecydowanym faworytem pojedynku drugiej rundy. Po wygraniu gładko pierwszego seta 6:2, w drugiej odsłonie gry pojawiły się spore problemy, głównie wynikające z dekoncentracji Polaka. Ostatecznie jednak zawodnik STT Fakro Nowy Sącz okazał się lepszy od Argentyńczyka i wygrał mecz w dwóch setach.

W ćwierćfinale rywalem naszego zawodnika będzie inny tenisista z Ameryki Południowej, Hans Podlipnik-Castillo. 20-letni Chilijczyk, który zajmuje obecnie 783 pozycję w rankingu ATP, pokonał dzisiaj swojego rodaka, Guillermo Hormazabala (nr 4). Pojedynek zakończył się gładkim zwycięstwem Castillo 6:3, 6:2.

W drugiej rundzie Kraków Open odpadł występujący z przepustką „special exempt” Maciej Diłaj. Doświadczony Polak okazał się dzisiaj zdecydowanie słabszy od rozstawionego z numerem trzecim Fina, Timo Nieminena (nr 3). W czwartek o ćwierćfinał zawodów powalczą trzej Polacy, Grzegorz Panfil (nr 7), Robert Godlewski (nr 6) i Mateusz Kowalczyk. Ci dwaj ostatni zmierzą się w bezpośredniej konfrontacji.