Domachowska awansowała do II rundy

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Marta Domachowska pokonała 6:2, 6:2 Amerykankę Meghann Shaughnessy i awansowała do drugiej rundy turnieju Bausch & Lomb Championships, który rozgrywany jest na zielonej mączce w Amelia Island (pula nagród 600 000 dol.). Dla 22-letniej Polki to jedenaste zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwszy set tego pojedynku od początku do końca rozgrywany był pod dyktando Domachowskiej (87 WTA). Nasza tenisistka bardzo dobrze grała przy serwisie sześć lat starszej rywalki, gdyż z ośmiu okazji na przełamanie, wykorzystała dwie. Grając uważnie przy własnym podaniu, Polka nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa i ostatecznie po 37 minutach, objęła prowadzenie w setach.

Początek drugiej odsłony gry należał do Shaughnessy (63 WTA), dla której dzisiejszy pojedynek był dopiero trzecim w tym sezonie. Doświadczona tenisistka gospodarzy objęła prowadzenie 2:0, przełamując tym samym po raz pierwszy serwis Polki. Od tego momentu na korcie dominowała już tylko Domachowska, która wygrała sześć kolejnych gemów, kończąc w dwóch setach mecz po godzinie i 12 minutach.

Był to już czwarty pojedynek pomiędzy Domachowską i Shaughnessy. Poprzednio tenisistki te grały ze sobą w Pekinie (2005 rok), oraz dwa razy rok później – w Indian Wells i Forest Hills. W dwóch pierwszych spotkaniach lepsza okazywała się warszawianka, jednak w ostatniej konfrontacji po bardzo wyrównanej grze, górą była 28-letnia Amerykanka.

Za awans do drugiej rundy Polka otrzyma 20 punktów do rankingu WTA, a także blisko 3,5 tysiąca dolarów. W kolejnym pojedynku jej rywalką będzie Francuzka Virginie Razzano (nr 13), lub ukraińska kwalifikantka, Juliana Fedak. Spotkanie tych tenisistek jest także zaplanowane na dzień dzisiejszy.

W turnieju Bausch & Lomb Championships występuje także najlepsza polska tenisistka, Agnieszka Radwańska. 19-letnia krakowianka jest rozstawiona w zawodach z numerem siódmym, a swój występ rozpocznie od drugiej rundy (w pierwszej miała „wolno los”). Tam jej przeciwniczką będzie Argentynka Gisela Dulko, lub Rumunka Edina Gallovits.