Rzym. Niezła gra Linette, jednak Cornet lepsza

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Rywalką Magdy Linette w pierwszej rundzie kwalifikacji w Rzymie była notowana 32 pozycje wyżej od Polki w rankingu WTA (na 54. miejscu) Francuzka Alize Cornet. Poznanianka nie sprawiła niespodzianki i mimo dobrej gry przegrała 4:6, 6:2, 3:6.

Spotkanie od początku było dosyć wyrównane. Rozpoczęło się obiecująco dla polskich kibiców, bo od przełamania na korzyść Linette. Niestety Polka już po chwili straciła przewagę, choć jej gra nie wyglądała źle. Pierwsza partia obfitowała w długie gemy. Najdłuższy był szósty, w którym Linette ponownie straciła serwis. Cztery break-pointy zdołała obronić, jednak piątego nie była w stanie. Jednak również Cornet, tak jak na początku spotkania nasza reprezentantka, nie potrafiła przewagi utrzymać. Być może seta pozwoliło wygrać jej to, że kiedy kolejny raz wygrała gem przy serwisie Polki, nie musiała już następnie utrzymywać swojego podania, gdyż na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:4.

Drugą część spotkania bardzo dobrze rozpoczęła Linette. Zdobyła breaka na 2:1 i mimo sporych problemów tym razem zdołała obronić swoje podanie. Nasza reprezentantka kontynuowała dobrą grę. Wyraźnie przejęła inicjatywę na korcie. Dzięki temu zdołała wyrównać stan meczu, tracąc w drugim secie tylko dwa gemy.

W decydującej odsłonie meczu długo udawało się obydwu zawodniczkom dość pewnie bronić własnego podania. Niestety Linette ostatecznie straciła serwis w ósmym gemie, dzięki czemu Cornet prowadziła 5:3. Francuzka pewnie wygrała przy swoim podaniu i to ona wciąż jest w grze o awans do turnieju głównego.