Madryt. Dobre otwarcie Kubota i Melo

/ Łukasz Lewtak , źródło: , foto: AFP

Rozstawieni z numerem 1 Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Pablo Cuevasa i Marcela Granollersa 7:5, 7:6(10) w drugiej rundzie turnieju w Madrycie i awansowali do ćwierćfinału.

Polak i Brazylijczyk bronią tytułu wywalczonego w Madrycie w ubiegłym roku. W związku z tym mają do obrony w tym tygodniu aż tysiąc punktów w rankingu ATP. Kubot i Melo rozpoczęli tegoroczny turniej na kortach w stolicy Hiszpanii od zwycięstwa w dwóch setach z Pablo Cuevasem i Marcelem Granollersem, którzy w pierwszej rundzie pokonali Juana Martina del Potro i Dominica Thiema.

W pierwszym secie polsko-brazylijska para zdobyła dwa przełamania, o jedno więcej od rywali. Jednak jako pierwsi breaka zapisali na swoje konto Cuevas i Granollers. Stało się to w piątym gemie, jednak już po chwili Polak i Brazylijczyk odrobili straty. Liderzy rankingu ATP ponownie przełamali rywali w dwunastym gemie, który był ostatnim w pierwszym secie.

W drugiej partii nie doszło już do ani jednego przełamania, mimo że Kubot i Melo mieli dwie piłki meczowe w dziesiątym gemie przy stanie 5:4. Ostatecznie doszło do tie breaka, w którym Cuevas i Granollers prowadzili już 5-1. Kubot i Melo zdobyli jednak kolejne cztery punkty. Od tego momentu trwała zacięta walka. Urugwajczyk i Hiszpan mieli trzy piłki setowe, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Z kolei Polak i Brazylijczyk zakończyli spotkanie przy trzeciej piłce meczowej, ostatecznie wygrywając w tie breaku 12-10.

W ćwierćfinale Łukasz Kubot i Marcelo Melo zmierzą się z Fabio Fogninim i Diego Schwartzmanem lub rozstawionymi z numerem 6 finalistami tegorocznego Australian Open Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem.

Druga runda debla:
Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) – Pablo Cuevas, Marcel Granollers (Urugwaj, Hiszpania) 7:5, 7:6(10)