Ostrawa. Pogrom w finale! Majchrzak z kolejnym trofeum

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak odniósł drugie turniejowe zwycięstwo na challengerowym szczeblu. W Ostrawie nie stracił nawet seta! W finale pokonał 6:1, 6:0 17-letniego Jannika Sinnera z Włoch. Zdobyte punkty pozwolą naszemu reprezentantowi awansować w rankingu ATP na najwyższe miejsce w karierze. Pierwsza setka coraz bliżej!

Polak od początku był jednym z faworytów do zwycięstwa. Do rywalizacji przystępował jako zawodnik rozstawiony z numerem cztery. To ułatwiło zadanie, ponieważ zaczynał zmagania od 2. rundy, ale miało drugorzędne znaczenie. Najważniejszy jest fakt, że Majchrzak wskoczył w tym sezonie na wyższy poziom. Bardzo dobrze radzi sobie w challengerach, a stać go jeszcze na coś ekstra – jak choćby dwa wygrane sety z Nishikorim w Australian Open.

W Ostrawie 23-letni piotrkowianin nie stracił ani jednego seta. Mało tego, niewiele brakowało, a w finale nie straciłby nawet… gema. Z Jannikiem Sinnerem wygrał bowiem 6:1, 6:0. Co ciekawe, jedynego gema stracił przy własnym podaniu, w niegroźnej sytuacji – przy prowadzeniu 4:0 w pierwszym secie.

Najtrudniejszy okazał się półfinałowy pojedynek, w którym Polak po dwóch tie-breakach zwyciężył rozstawionego z numerem jeden Lloyda Harrisa. To było już trzecie zwycięstwo Majchrzaka nad reprezentantem RPA, który niedawno awansował do pierwszej setki. Być może w tym gronie znajdzie się niedługo miejsce dla naszego reprezentanta. Zdobyte w Ostrawie punkty pozwolą Majchrzakowi awansować na 115. pozycję. Tak wysoko nie był nigdy wcześniej.