Ostrawa. Deszcz nie przeszkodził Majchrzakowi

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak już po raz czwarty w tym sezonie awansował do półfinału turnieju ATP Challenger Tour. W Ostrawie ograł Dennisa Novaka 6:4, 6:0. W drugim secie spotkanie przerwały opady deszczu, ale to nie wybiło Polaka z rytmu.

Kamil Majchrzak przed eliminacjami do wielkoszlemowego Roland Garros zdecydował się na występy w challengerach w Ostrawie oraz Rzymie. W leżącym niedaleko granicy z Polską czeskim mieście piotrkowianin radzi sobie znakomicie – w drodze do półfinału nie stracił nawet seta.

Początek pojedynku z rozstawionym z numerem pięć Dennisem Novakiem nie był jednak łatwy. Już w pierwszym gemie Majchrzak stracił serwis i musiał odrabiać straty. Gdy już zdobył przełamanie powrotne, niedługo później znów oddał podanie i przegrywał 3:4.

Od tego momentu nasz tenisista dominował już na korcie. Najpierw po raz drugi odrobił stratę przełamania, a potem poszedł za ciosem i zamknął seta otwarcia przy pierwszej możliwej okazji, zwyciężając 6:4.

Majchrzak wygrał pierwsze dwie piłki drugiej partii, lecz po chwili musiał udać się do szatni – wszystko przez opady deszczu, które uniemożliwiły kontynuowanie gry. Po kilkudziesięciu minutach kort był już na szczęście gotowy do rywalizacji. Przerwa nie wybiła Polaka z rytmu – wręcz przeciwnie, był zdecydowanie lepszy od rywala i do końca nie oddał mu choćby jednego gema.

Zakończenie spotkania nie należało do najłatwiejszych, bo mimo bardzo niekorzystnego wyniku Novak walczył do samego końca, kapitulując dopiero przy szóstej piłce meczowej po najdłuższym gemie meczu. Majchrzak wygrał 6:4, 6:0 i awansował do czwartego półfinału w tym sezonie. W walce o drugi finał zagra z najwyżej rozstawionym Lloydem Harrisem lub oznaczonym numerem sześć Stefano Travaglią.