Ostrawa. Majchrzak pokonał zdolnego Węgra

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonał 7:6(3), 6:3 Węgra Zsombora Pirosa, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału challengera w Ostrawie. Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie rozstawiony z numerem pięć Dennis Novak z Austrii.

Majchrzak już po raz czwarty w obecnym sezonie awansował do ćwierćfinału imprezy z serii ATP Challenger Tour, W Ostrawie jak na razie nie przegrał seta. W 1. rundzie miał ,,wolny los" z racji wysokiego rozstawienia (występuje z numerem ,,4"), w 2. rundzie pokonał 7:5, 7:5 Riccardo Bonadiego z Włoch, a w 1/8 finału zwyciężył 7:6(3), 6:3 19-letniego Zsombora Pirosa. Utalentowany Węgier w 2017 roku wygrał Australian Open do lat 18. W zawodowym tenisie jednak nie potrafi się przebić i obecnie zajmuje miejsce w czwartej setce rankingu.

Polak i Węgier spędzili na korcie godzinę i 39 minut. W tym czasie doszło do czterech przełamań, wszystkie miały miejsce w drugim secie. W pierwszej partii to Majchrzak miał zdecydowanie większe problemy z wygrywaniem gemów serwisowych, ale doprowadził do tie-breaka, w którym był już zdecydowanie lepszy.

Kolejnym rywalem 23-latka z Piotrkowa Trybunalskiego będzie Dennis Novak, najlepszy przyjaciel Dominika Thiema. Austriak został rozstawiony w Ostrawie z numerem pięć. W tym sezonie, podobnie jak Majchrzak, po raz pierwszy cieszył się z turniejowego zwycięstwa w challengerze. W rankingu ATP zajmuje 120, miejsce.