Trzeci finał Radwańskiej!

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Agnieszka Radwańska awansowała do finału turnieju WTA w Stambule! 19-letnia Polka po niezwykle długim i zaciętym spotkaniu wyeliminowała Bułgarkę Cwetanę Pironkową. Mecz zakończył się wynikiem 7:6(1), 3:6, 6:1 na korzyść rozstawionej z „dwójką” Isi. Radwańska wystąpi w finale turnieju WTA po raz trzeci w karierze.

Pierwszy set spotkania półfinałowego rozpoczął się po myśli 20-letniej Bułgarki. Pironkowa szybko objęła prowadzenie 2:0. Jednak pierwszej rakiecie naszego kraju udało się odrobić straty i losach partii musiała przesądzić wyrównana końcówka. Radwańska triumfowała w tie-breaku do jednego. Drugą odsłonę meczu także lepiej rozpoczęła rozstawiona z „ósemką” Pironkowa. Tym razem nie udało się Polce odwrócić losów seta z powodu gorszej dyspozycji serwisowej. W decydującej partii 19-letnia krakowianka ruszyła do ataku i rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść. Pojedynek półfinałowy trwał 2 godziny i 17 minut. Agnieszka Radwańska poprawiła bilans bezpośrednich z Pironkową na 6:1.

Finałową przeciwniczką Polki będzie lepsza z pary Jelena Diemientiewa (nr 1) i Akgul Amanmuradowa (nr 6). Za sam udział w decydującym pojedynku Radwańska otrzyma 16 450 dolarów i 100 punktów do rankingu WTA. 19-letnia krakowianka wystąpi w finale turnieju WTA po raz trzeci w karierze. Wcześniej dokonała tej sztuki w Sztokholmie i w Pattayi. Za każdym razem wychodziła zwycięsko z decydującego starcia.

W turnieju Istanbul Cup Agnieszka Radwańska rozstawiona jest z numerem drugim. W pierwszej rundzie otrzymała wolny los, a w kolejnych fazach zawodów pokonała Soranę Cirsteę i Andreję Klepac.

Wynik półfinału singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Cwetana Pironkowa (Bułgaria, 8) 7:6(1), 3:6, 6:1