Stuttgart. Fręch nie dała się zaskoczyć debiutantce

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Rywalką Magdaleny Fręch w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Stuttgarcie była debiutująca w WTA Tour Mina Hodzic. Zaledwie 16-letnia Niemka, plasowana w siódmej setce rankingu, pokazała się z dobrej strony, jednak Polka nie zawiodła i wygrała 6:2, 6:4.

Młoda reprezentantka gospodarzy odważnie rozpoczęła pojedynek. Udało jej się nawet przełamać Magdalenę Fręch, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 2:1. Nie przełożyło się to jednak na sukces w tym secie. Kolejne pięć gemów, a zatem i cała pierwsza partia, padło łupem łodzianki.

Na początku drugiej odsłony spotkania obydwie zawodniczki miały problem z utrzymaniem własnego podania. Znacznie lepiej zaczęła grać Niemka, co sprawiło, że był to wyrównany set. W końcówce doświadczenie Fręch wzięło jednak górę. Polka prowadząc 5:4 wywalczyła przy serwisie rywalki piłkę meczową, którą pewnie wykorzystała.

W kolejnej rundzie walki o drabinkę główną nasza reprezentantka zmierzy się ze Słowenką Dalilą Jakupović lub Włoszką Giulią Gatto-Monticone.