Anning. Udany rewanż Majchrzaka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak bez większych problemów awansował do trzeciej rundy challengera Kunming Open z pulą nagród 162 480 dolarów. W środę Polak w dwóch setach pokonał Mavericka Banesa.

Spotkanie lepiej rozpoczął Australijczyk, który szybko odskoczył na 3:0. W tym momencie 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego przejął jednak kontrolę nad przebiegiem pojedynku, wygrał sześć z siedmiu następnych gemów i objął prowadzenie 1:0 w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania przewaga podopiecznego Tomasza Iwańskiego ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Reprezentant Polski trzykrotnie przełamał rywala, a sam ani razu nie musiał nawet bronić się przed stratą podania i po 62 minutach walki zrewanżował się Banesowi za porażkę w półfinale challengera w Burnie w styczniu tego roku.

Kamil Majchrzak o ćwierćfinał chińskich zawodów zagra z Maxime’em Janvierem, którego pokonał w finale imprezy w Saint Brieuc. Polak we Francji zdobył wtedy pierwszy w karierze tytuł w turnieju rangi challenger.