Jackson. Kawa z podwójnym tytułem i życiówką!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Katarzyna Kawa nie miała sobie równych podczas turnieju ITF w amerykańskim Jackson (pula nagród 25.000$). Do zwycięstwa w deblu Polka dołożyła pewny triumf w singlu.

Katarzyna Kawa walczy o to, aby zakwalifikować się do eliminacji do wielkoszlemowego Roland Garros. Polka po cenne punkty udała się do Jackson, gdzie została najwyżej rozstawiona w singlu i deblu. W grze podwójnej sięgnęła po mistrzowski tytuł wraz z Katarzyną Piter.

W singlu było równie dobrze – w finale Kawa zmierzyła się z turniejowym numerem dwa, Amerykanką Li Ann. Podobnie jak w półfinale z Gaią Sanesi Polka nie zaczęła dobrze, bo przegrała dwa pierwsze gemy. Ale przede wszystkim znów odpowiedziała natychmiast i z nawiązką. Nasza tenisistka wygrała pięć kolejnych gemów, a w całym secie zwyciężyła 6:3.

Druga odsłona także przebiegała pod dyktando Polki, która zaczęła od prowadzenia 3:0, a potem spokojnie kontrolowała wydarzenia na korcie. Po godzinie i ośmiu minutach walki Kawa triumfowała 6:3, 6:2. Dzięki zwycięstwu w Jackson nasza tenisistka dopisze do konta 50 punktów do rankingu WTA i w poniedziałek awansuje na najwyższe miejsce w karierze. Występ w Paryżu jest dzięki temu coraz bardziej realny!