Jackson. Kawa w finale singla i z triumfem w deblu!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Katarzyna Kawa znakomicie radzi sobie podczas turnieju ITF w amerykańskim Jackson (pula nagród 25.000$). Polka awansowała do finału singla, a na dodatek wraz z Katarzyną Piter triumfowała w deblu.

Po intensywnej grze w piątek, gdy Katarzyna Kawa rozegrała aż trzy mecze, sobota także była pracowita dla naszej tenisistki. Półfinał singla z Włoszką Gaią Sanesi nie zaczął się dobrze, bo od stanu 0:2. Potem Kawa wygrała jednak cztery gemy z rzędu, a w secie otwarcia zwyciężyła 6:4.

Druga odsłona to już prawdziwy pokaz siły Polki – nie pozwoliła rywalce choćby na ugranie honorowego gema! W efekcie po 83 minutach rywalizacji Kawa wygrała 6:4, 6:0. W meczu o tytuł zagra z rozstawioną z numerem dwa Li Ann. Amerykanka po ponad dwóch godzinach walki pokonała 6:3, 4:6, 6:0 Olgę Goworcową.

To jednak nie koniec dobrych wieści, bo Kawa wspólnie z Katarzyną Piter sięgnęła na dodatek po tytuł w deblu. Polki bez większych problemów ograły Hannę Chang oraz Caitlin Whoriskey, triumfując 7:5, 6:1.