Zwycięstwo z opóźnionym zapłonem

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA trzeciej kategorii w Stambule.  Rozstawiona z „dwójką” Polka pokonała 22-letnią Słowenkę Andreję Klepac (142 WTA) 1:6, 6:2, 6:4. Kolejną przeciwniczką 19-letniej krakowianki będzie zwyciężczyni pojedynku Cwetany Pironkowej z Olgą Goworcową.

Mecz nie rozpoczął się po myśli naszej najlepszej tenisistki. Radwańska nie mogła znaleźć recepty na dobrze dysponowaną tego dnia Słowenkę. Dlatego też pierwsza partia zakończyła się wynikiem 1:6, a Isia zdobyła w niej zaledwie 6 punktów przy własnym podaniu. Sytuacja odmieniła się diametralnie w drugiej odsłonie. 19-letnia Polka zaczęła zdecydowanie lepiej serwować, tracąc tylko jednego gema przy własnym podaniu. Radwańska uzyskała w drugiej partii aż trzy breaki. Gdy wydawało się, że Polka opanowała sytuację na korcie, do gry powróciła Andreja Klepac. W trzecim secie wyszła na prowadzenie 4:2 i faworyzowana krakowianka znalazła się w trudnej sytuacji. Jednak rozstawiona z „dwójką” Isia dała radę wygrać cztery ostatnie gemy meczu i po 1 godzinie i 51 minutach mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Agnieszka Radwańska znalazła się w półfinale turnieju WTA po raz trzeci w sezonie. Poprzednio dokonała tego w Pattayi (gdzie wygrała całą imprezę) i w Doha. Za awans do najlepszej czwórki turnieju Istanbul Cup Polka otrzyma 65 punktów do światowego rankingu oraz 8 840 dolarów. W walce o finał jej rywalką będzie lepsza z pary Cwetana Pironkowa i Olga Goworcowa.