Miami. Wozniacki z awansem, Andreescu wciąż zachwyca

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki po raz dziesiąty w karierze pokonała Monicę Niculescu i awansowała do 1/8 finału Miami Open. Teraz Dunkę czeka mecz z sesnacyjną pogromczynią Naomi Osakai, Su-Wei Hsieh. W walce o turniejowe zwycięstwo wciąż liczy się rewelacyjna Bianca Andreescu.

Caroline Wozniacki o awans do czwartej rundy walczyła z reprezentantką Rumunii, Monicą Niculescu. Dotychczas obie tenisistki spotkały się dziewięciokrotnie i każde z tych spotkań wygrała była liderka światowego rankingu, tracąc w nich łącznie tylko dwa sety. W sobotę NIculescu nie zdołała przełamać złej passy w spotkaniach z Dunką. Spotkanie jednak nie było jednostronne.

Cieszę się, że udało mi się wygrać w dwóch setach. Monica to bardzo trudna przeciwniczka. Nie pozwala wejść w rytm, mocno walczy i wiele piłek wraca na stronę rywalki. Zatem tym bardziej cieszy mnie dzisiejsza wygrana – przyznała Wozniacki.

Teraz na finalistkę Miami Open 2017 czeka niespodziewana rywalka. Su-Wei Hsieh pokonała Naomi Osakę i to ona powalczy z Dunką o ćwierćfinał kalifornijskiego turnieju.

W tej samej, pierwszej ćwiartce turniejowej drabinki znajduje się Bianca Andreescu, świeżo upieczona triumfatorka prestiżowego turnieju w Indian Wells. 18-letnia Kanadyjka miała okazję, żeby przypomnieć sobie piękne chwile z Kalifornii, ponieważ w 3. rundzie Miami Open spotkała się z Angeliqe Kerber – zawodniczką, którą pokonała właśnie w finale w Indian Wells.

Utalentowana nastolatka po raz kolejny okazała się lepsza od 3-krotnej mistrzyni imprez Wielkiego Szlema i byłej liderki rankingu WTA. Tym razem wygrała 6:4, 4:6, 6:1 (w Indian Wells było 6:4, 3:6, 6:4). Kolejną przeciwniczką Andreescu będzie Anett Kontaveit. Estonka w 3. rundzie wygrała niezwykle wyrównane, trwające blisko dwie i pół godziny starcie z Ajlą Tomljanovic.

Trzecia runda singla:
Kiki Bertens (Holandia, 7) – Viktoria Kuzmova (Słowacja) 3:6, 6:0, 6:1
Bianca Andreescu (Kanada) – Angelique Kerber (Niemcy, 8) 6:4, 4:6, 6:1
Caroline Wozniacki (Dania, 13) – Monica Niculesu (Rumunia) 6:4, 7:6(4)
Anett Kontaveit (Estonia, 21) – Ajla Tomljanovic (Australia) 7:6(3), 2:6, 7:6(4)