Indian Wells. Kubot i Melo o krok od finału!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo są bardzo bliscy powtórzenia sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy dotarli w Indian Wells do finału. W tegorocznej edycji turnieju wygrali już trzy mecze – wszystkie w trzech setach. W ostatnim z nich, którego stawką był awans do półfinału, pokonali 4:6, 6:2, 10:6 Dominica Inglota i Franko Skugora.

Polsko-brazylijska została rozstawiona w Kalifornii z numerem sześć. Do grona kandydatów do odegrania pierwszoplanowej roli w prestiżowej imprezie była zaliczana raczej ze względu na klasę i doświadczenie zawodników, a nie ich tegoroczne osiągnięcia. Przed przyjazdem do Indian Wells Kubot i Melo nie wygrali bowiem wspólnie ani jednego meczu w 2019 roku. Wpływ na to miała m.in. kontuzja pleców Brazylijczyka.

W Indian Wells wszystko idzie już jednak po myśli jednego z najlepszych debli na świecie w ostatnich latach. W ćwierćfinale Kubot i Melo pokonali sensacyjnych pogromców braci Bryanów, Brytyjczyka Dominica Inglota i Chorwata Franko Skugora. Mecz zaczął się jednak korzystnie dla rywali. To oni w pierwszym secie dwukrotnie doprowadzili do przełamania na swoja korzyść, dzięki czemu zwyciężyli 6:4. Pachniało kolejną niespodzianką ich autorstwa.

Kubot i Melo zdołali jednak w fantastyczny sposób odwrócić losy spotkania. W drugim secie wygrali 6:2, a rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe, ponieważ przy stanie 4:1 nie wykorzystali trzech szans na przełamanie. Przy własnym podaniu byli natomiast nieosiągalni dla przeciwników. Oddali im tylko cztery punkty.

Super tie-break wyrównany był do drugiej zmiany stron – na tablicy wyników widniał rezultat 6-6. Chwilę wcześniej to Inglot ze Skugorem prowadzili 6:5. Od tego momentu nie zdobyli już jednak ani jednego punktu. Kubot i Melo po raz kolejny udowdnili, że w decydujących chwilach potrafią utrzymać nerwy na wodzy i pogrążyć przeciwników. Ostatecznie, po niespełna godzinie i 30 minutach rywalizacji polsko-brazylijska para wygrała 4:6, 6:2, 10:6.

O awans do finału turniejowe ,,szóstki" powalczą z Serbem Novak Dżokoviciem i Włochem Fabiem Fogninim.

Mecz 1. rundy:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 6) – D. Inglot, F. Skugor (Wielka Brytania, Chorwacja) 4:6, 6:2, 10:6