Indian Wells. Niespodzianka! Linette eliminuje Martić po pełnym dramaturgii boju!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette świetnie rozpoczęła turniej w Indian Wells! Po 2,5-godzinnym boju poznanianka pokonała w pierwszej rundzie wyżej notowaną Petrę Martić z Chorwacji 6-3 4-6 7-6(5). W kolejnym meczu o zwycięstwo może być jednak znacznie trudniej.

Faworytką tego spotkania była Petrą Martić. Chorwatka plasuje się aktualnie na 38. miejscu w rankingu WTA, podczas gdy Magda Linette jest w tym zestawieniu 92. W ich jedynym jak dotąd spotkaniu – w czerwcu ubiegłego roku podczas turnieju ITF w Southsea – w trzech setach triumfowała jednak Polka.

W dzisiejszym meczu nasza reprezentantka od początku prezentowała się bardzo dobrze. Co prawda kilkukrotnie z większym trudem od rywalki wygrywała własne gemy serwisowe, lecz ani razu nie dała się przełamać, mimo że Martić dwukrotnie miała ku temu okazję. Tymczasem Chorwatka raz broniła break-pointa i nie udała jej się ta sztuka. Linette objęła dzięki temu prowadzenie 4-2, a zdobytą przewagę zdołała utrzymać do końca partii.

Druga odsłona spotkania nie zaczęła się najlepiej dla Polki. Martić mogła prowadzić już 3-0. Na szczęście naszej tenisistce udało się natychmiast odrobić straty. Ten set był bardziej wyrównany od poprzedniego. Niestety to Linette była pod większą presją, bo to ona musiała cały czas “gonić” rywalkę i ostatecznie nie zdołała wygrać tej partii. Chorwatka wywalczyła piłkę setową na 6-4 i udało jej się doprowadzić do wyrównania.

Decydujący set również był bardzo wyrównany. Może i najbardziej w całym meczu. Znów Linette była w mało komfortowej pozycji, gdyż serwowała jako druga. Wydawało się, że tym razem zachowała jednak zarówno więcej sił, jak i zimnej krwi od rywalki. Polka przy stanie 6:5 miała trzy piłki meczowe. Niestety, nie udało jej się ich wykorzystać. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Na szczęście w nim poznanianka zdołała odzyskać chłodną głowę. Wywalczyła czwartą piłkę meczową i wygrała w decydującej rozgrywce 7-5.

Linette w drugiej rundzie spotka się z rozstawioną z numer siedem Holenderką Kiki Bertens. Dzisiaj nasza reprezentantka pokazała jednak, że przyjechała do Indian Wells w wysokiej formie, więc może uda jej się sprawić kolejną, większą niespodziankę.

Magda Linette (Polska) – Petra Martić (Chorwacja) 6-3 4-6 7-6(5)