Indian Wells. Niewykorzystana szansa Majchrzaka

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak przegrał z Andriejem Rublowem 6:2, 4:6, 4:6 w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Indian Wells. Polak po wygranym pierwszym secie nie wykorzystał prowadzenia z przełamaniem w drugim, przez co nie zadebiutuje w głównej drabince turnieju ATP World Tour 1000.

Zarówno Majchrzak, jak i Rublow w Indian Wells przebywają już od prawie dwóch tygodni. Obaj tenisiści przed tygodniem rywalizowali w challengerze w tej samej miejscowości, gdzie Rosjanin otarł się nawet o końcowy triumf. W finałowym pojedynku lepszy okazał się jednak Kyle Edmund z Wielkiej Brytanii.

Na tych samych kortach przyszło się zmierzyć obu zawodnikom w bezpośredniej walce o finałową rundę eliminacji do znacznie bardziej prestiżowych zmagań w Indian Wells, przez wielu nazywanych piątą lewą Wielkiego Szlema.

Faworytem wtorkowego pojedynku był 21-letni Rosjanin, ale spotkanie lepiej otworzył tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego. Do stanu 2:2 obaj zawodnicy skutecznie bronili gemów przy swoim podaniu, ale później o dwa przełamania pokusił się Polak, dzięki czemu zamknął partię po 35 minutach rywalizacji. W drugiej odsłonie rywalizacji Majchrzak kontynuował dobrą grę z poprzedniej partii i już na starcie pokusił się o przełamanie przeciwnika. Mimo przewagi przełamania Polak stracił po chwili dwa serwisy i był w znacznie gorszej sytuacji od przeciwnika.

Sytuację w drugim secie dało się jeszcze uratować, ale po udanym powrocie Rosjanin po raz trzeci przełamał 23-latka z Polski i wyrównał stan rywalizacji na 1-1. W trzeciej odsłonie przewaga rozstawionego z “12” Rublowa uwidoczniała się bardziej. Rosjanin trzykrotnie przełamał Polaka i znacznie zbliżył się do końcowego zwycięstwa. Majchrzak nie złożył jednak broni i odrobił dwa z trzech przełamań, ale ostatniego się jednak nie udało. Finalnie po ponad dwóch godzinach rywalizacji zwycięsko z kortu zszedł Rosjanin.

Przez eliminacje w turnieju kobiet nie przebrnęła natomiast Iga Świątek. W turniejach głównych reprezentować nas będą Hubert Hurkacz i Magda Linette.