Indian Wells. Majchrzak zatrzymany

Kamil Majchrzak zakończył przygodę z Challengerem w Indian Wells. Polak przegrał w trzeciej rundzie z Yannickiem Madenem 2:6, 5:7.

Po wygranej z Darian Kingiem i Miomirem Kecmanoviciem bez straty seta apetyt był duży. Jednak już w trzeciej rundzie Kamil Majchrzak trafił na wymagającego rywala i zakończył rywalizację w turnieju. Rozstawiony z numerem osiem Yannick Maden okazał się być przeszkodą nie do przejścia.

Polak bardzo źle rozpoczął spotkanie. Po kilkunastu minutach przegrywał z Niemcem 0:4. W końcówce partii udało się zdobyć dwa gemy, ale na walkę o premierową odsłonę to było zbyt mało.

Na początku drugiego seta Majchrzak miał trzy break pointy. Jednak od stanu 0:40, Maden wygrał pięć punktów z rzędu. W siódmym gemie niewykorzystane sytuacje się zemściły. Polak został przełamany. Kiedy Niemiec serwował, aby wygrać mecz udało się przedłużyć emocje. Piotrkowianin, jak się później okazało, wrócił do meczu tylko na chwilę. Bowiem następny gem był bardzo dobrze rozegrany przy returnie przez rywala zza zachodniej granicy. A po godzinie i dwudziestu dwóch minutach Yannick Maden wyserwował awans do ćwierćfinału.

Była to druga potyczka obu tenisistów. Przed rokiem w Heilbronn wygrał Majchrzak. Dziś skutecznie zrewanżował się Niemiec, którego rywalem w kolejnej rundzie będzie turniejowa „jedynka” Kyle Edmund.