Indian Wells. Wyraźne zwycięstwo Majchrzaka nad egzotycznym rywalem

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonał Dariana Kinga z Barbadosu 6:4, 6:3 w pierwszej rundzie challengera w Indian Wells. O awans do 1/8 finału Polak powalczy z rozstawionym z numerem “12” Serbem Miomirem Kecmanoviciem.

Spotkanie piotrkowianina i tenisisty z Barbadosu rozpoczęło się już w poniedziałek, ale z powodu opadów deszczu pojedynek przerwano po pierwszym secie, wygranym przez Majchrzaka 6:4.

Po wznowieniu meczu wtorkowego wieczora przewaga piotrkowianina była już zdecydowanie bardziej widoczna. Majchrzak szybko przełamał przeciwnika i objął prowadzenie 3:0, a po chwili wygrywał już 5:1 z podwójnym przełamaniem.

Wtedy na moment przebudził się rywal, który odrobił przewagę jednego przełamania, obronił trzy piłki meczowe przy swoim podaniu i miał szanse na powrót do spotkania. King nie wykorzystał jednak dwóch szans na przełamanie, po czym przegrał mecz po czwartej piłce meczowej.

O 1/8 finału 23-latek z Piotrkowa powalczy z turniejową “12” Serbem Miomirem Kecmanoviciem, sklasyfikowanym na 130. miejscu w rankingu ATP. Będzie to druga konfrontacja obu zawodników. W listopadzie ubiegłego roku po ponad 2,5 godzinnym pojedynku podczas challengera w Kazachstanie lepszy okazał się Kecmanović.

Kamil Majchrzak (Polska) – Darian King (Barbados) 6:4, 6:3