Altenkirchen. Chwalińska poza finałem, Piter bez tytułu

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Maja Chwalińska nie zdołała awansować do finału turnieju ITF w niemieckim Altenkirchen (pula nagród 25.000$). Polka przegrała z Maryną Zanevską. Tytułu w deblu nie zdobyła niestety Katarzyna Piter.

Maja Chwalińska w Altekirchen zgarnęła pierwsze w tym roku punkty do singlowego rankingu WTA. Polka w Niemczech radziła sobie bardzo dobrze – łącznie z eliminacjami wygrała pięć kolejnych spotkań, a po drodze nie straciła nawet seta. W walce o finał faworytką była jednak rozstawiona z numerem dwa Maryna Zanevska.

Grająca obecnie pod belgijską flagą tenisistka szybko przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie. W gemie otwarcia serwis utrzymała Chwalińska, lecz później to przeciwniczka wygrała sześć kolejnych gemów i całą partię. Druga odsłona była już bardziej wyrównana – Polka zaczęła od przełamania i prowadzenia 2:0, lecz taki stan rzeczy nie trwał długo.

Zanevska najpierw dwukrotnie odrabiała stratę przełamania, a później sama wyszła na prowadzenie 5:3. Serwowała na zwycięstwo w meczu, ale nasza tenisistka zdołała doprowadzić do remisu. O wszystkim zdecydował tiebreak, lecz w tej rozgrywce lepsza okazała się reprezentantka Belgii, zwyciężając 6:1, 7:6(5).

Na koniec dnia w Altenkirchen rozegrano również finał debla, w którym Marie Benoit i Katarzyna Piter mierzyły się z Cristiną Bucsą i Rosalie van der Hoek. Początek był dobry dla belgijsko-polskiej pary – Benoit i Piter wygrały pierwszego seta 7:5. Na koniec minimalnie lepsze okazały się jednak rywalki. "Nasz" duet przegrał ostatecznie 7:5, 3:6, 10-12.

Półfinał singla:
Maryna Zanevska (Belgia, 2) – Maja Chwalińska (Polska, Q) 6:1, 7:6(5)

Finał debla:
C. Bucsa, R. van der Hoek (Hiszpania, Holandia, 2) – M. Benoit, K. Piter (Polska, Belgia) 5:7, 6:3, 12-10