Budapeszt. Pewny start Świątek

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek od pewnego zwycięstwa rozpoczęła udział w eliminacjach do turnieju WTA w Budapeszcie. W pierwszym meczu na Węgrzech Polka pokonała Bibiane Schoofs z Holandii 6:2, 6:3.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Iga Świątek w tym roku skupia się już przede wszystkim na turniejach cyklu WTA. Po eliminacjach w Auckland, debiucie w Australian Open i występie w Pucharze Federacji przyszedł czas na Budapeszt. W tamtejszym turnieju WTA International warszawianka startuje w dwustopniowych eliminacjach.

Miejsce w pierwszej połowie drugiej setki sprawiło, że Świątek została w nich nawet rozstawiona. Na otwarcie rywalką naszej tenisistki była Bibiane Schoofs z Holandii. Polka od początku kontrolowała przebieg meczu – zaczęła od trzech wygranych gemów, potem dołożyła jeszcze jednego breaka i zwyciężyła dzięki temu w pierwszym secie 6:2.

Druga odsłona była nieco bardziej wyrównana, lecz Świątek znów prowadziła od początku do końca. Nasza tenisistka także tym razem zaczęła od przełamania, ale nie była już tak skuteczna przy własnym podaniu – przeciwniczka dwukrotnie odrabiała straty. Trzeci break, na 5:3, zdecydował już jednak o losach meczu. W ostatnim gemie Świątek serwowała bez zarzutu i wykorzystała pierwszą okazję na zakończenie spotkania, wygrywając 6:2, 6:3.

Od miejsca w głównej drabince zawodów w stolicy Węgier Polkę dzieli już tylko jedno zwycięstwo. W finale eliminacji Świątek zagra z Wiktorią Tomową z Bułgarii, która pokonała 6:2, 6:1 Chinkę Xinyu Wang.