Olejniczak w II rundzie eliminacji!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: orangeprokomopen.pl

Bardzo dobrze zaprezentował się Dawid Olejniczak w swoim pierwszym spotkaniu podczas drugiego w tym roku turnieju Wielkiego Szlema, Rolanda Garrosa. 25-letni Polak pokonał 6:4, 6:4 Brytyjczyka Joshuę Goodalla (275 ATP) i awansował do drugiej rundy kwalifikacji.

W pierwszej partii tego spotkania rywal naszego tenisisty miał spore problemy przede wszystkim ze swoim serwisem, ponieważ po drugim podaniu wygrywał tylko co trzecią piłkę. Przyczyniło się to do podwójnego przełamania na korzyść Olejniczaka (199 ATP), który tym samym objął prowadzenie w meczu.

Drugi set pomiędzy Polakiem i Brytyjczykiem miał bardzo podobny przebieg. Obaj zawodnicy prezentowali się dobrze, jednak i tym razem Goodall miał ogromne problemy z drugim podaniem. Nasz obecnie najlepszy tenisista wykorzystał jedną z trzech szans na przełamanie rywala i tym samym po godzinie i 24 minutach gry, zakończył pojedynek.

Kolejnym przeciwnikiem Olejniczaka na drodze do turnieju głównego będzie Ukrainiec Sergiej Stachowski, który w Paryżu jest rozstawiony z numerem piętnastym. 22-latek urodzony w Kijowie zajmuje obecnie 131 pozycję w rankingu światowym ATP i niewątpliwie będzie faworytem konfrontacji z najwyżej notowanym Polakiem. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami.