Hua Hin. Linette nie zagra w finale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zagra w drugim finale głównego cyklu WTA w singlu. W Hua Hin Polka nie dała rady Dajanie Jastremskiej. W przerywanym przez deszcz spotkaniu Ukrainka wygrała 6:4, 6:3.

W Hua Hin Magda Linette broniła sporej liczby punktów za zeszłoroczny ćwierćfinał z Tajpej. Polce groziło wypadnięcie z pierwszej setki rankingu, lecz zdołała nawet przebić tamten wynik i awansować do półfinału. W nim po raz kolejny nie była faworytką. Z Dajaną Jastremską przegrała już w zeszłym roku w New Haven, a 18-letnia Ukrainka to wschodząca gwiazda światowego tenisa.

Początek meczu był jednak obiecujący. Już w pierwszym gemie nasza tenisistka miała dwa break pointy, ale rywalka zdołała się wybronić. W Hua Hin padał lekki deszcz – przez to spotkanie zostało na chwilę przerwane przy stanie 2:1, a przy 3:3 tenisistki musiały nawet na trochę opuścić kort. Nieco ponad kwadrans później mecz został wznowiony.

Linette po dwóch podwójnych błędach serwisowych przeciwniczki miała kolejne break pointy w siódmym gemie, Jastremska znów wyszła jednak z opresji. Przy stanie 5:4 dla Ukrainki po raz pierwszy przed przełamaniem musiała bronić się poznanianka. Ta sztuka jej się udała, lecz Jastremska po chwili wywalczyła jeszcze jednego setbola i tym razem zakończyła seta, zwyciężając 6:4.

Druga odsłona rozpoczęła się od przełamania na korzyść Linette, lecz Polka sama serwowała dużo słabiej niż na początku meczu – w każdym gemie serwisowym nasza tenisistka musiała bronić break pointów. Dwa razy dała się przełamać, a to wystarczyło, aby w całym meczu Jastremska zwyciężyła 6:4, 6:3.

W finale Ukrainka zmierzy się z Ajlą Tomljanovic. Australijka nie dała większych szans Tamarze Zidanszek, pokonując Słowenkę 6:4, 6:1. Tomljanovic zagra po raz czwarty o tytuł w głównym cyklu, lecz jeszcze nigdy nie sięgnęła po trofeum za turniejowe zwycięstwo.