Zaniewska sprawiła niespodziankę

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Sandra Zaniewska pokonała 6:4, 7:5 Janę Buchinę i awansowała do drugiej rundy największego w tym tygodniu turnieju juniorskiego na świecie, 49th Trofeo Bonfiglio 2008, który rozgrywany jest w Mediolanie (kategoria GA). To szósta wygrana 16-letniej Polki w tym sezonie.

Młoda tenisistka ChTT Chorzów, która w ubiegłym tygodniu przeszła eliminacje turnieju Szczecin Open (pula nagród 25 000 dol.) pokonując między innymi Ivetę Gerlovą, rozegrała dobry mecz przeciwko 16-letniej Rosjance. Buchina, która zajmuje aktualnie 51 miejsce w rankingu ITF, była zdecydowaną faworytką tej konfrontacji.

Rosyjska tenisistka zaprezentowała się jednak znacznie gorzej niż na początku maja, kiedy to ze stratą tylko jednego seta wygrała turniej we włoskim Prato (G2). Ostatecznie Zaniewska (68 ITF) wygrała spotkanie pierwszej rundy, oddając Buchinie cztery gemy w pierwszej partii, oraz pięć w drugiej.

Rywalką Polki w drugiej rundzie Trofeo Bonfiglio będzie 16-letnia Japonka, Aki Yamasoto (29 ITF). Azjatka we włoskim turnieju jest rozstawiona z numerem jedenastym. Będzie to druga konfrontacja pomiędzy Zaniewską i Yamasoto. Pierwsza miała miejsce w ubiegłym roku w turnieju Osaka Mayor’s Cup i lepsza w trzech setach okazała się nasza zawodniczka.