Quimper. Polski debel zatrzymany w półfinale

Hubert Hurkacz w parze z Szymonem Walkowem zakończyli udział w challengerze Open de tennis de Quimper 2019. Polacy przegrali w półfinale po super tie breaku z deblem David Pel/Antonio Sancic.

Polacy bardzo dobrze prezentowali się od samego początku deblowych zmagań w Quimper. Już w pierwszej rundzie pokonali parę, rozstawioną z numerem 4, Andre Begemann i Rameez Junaid. Do półfinału nasi rodacy nie stracili seta.

Dziś także Hurkacz i Walków dobrze weszli w spotkanie. Pewnie serwowali i dodatkowo w piątym gemie przełamali holendersko-chorwacką parę. Przy stanie 5:4 Polacy mieli szansę aby zamknąć seta. Jednak ta sztuka się nie udało. A chwilę później słabsza dyspozycja serwisowa sprawiła że debel Pel i Sancic doprowadził do remisu. Losy partii rozstrzygnęły się w tie breaku, którego zdominowali rywale Polaków. Biało-czerwoni ugrali w nim tylko punkt.

Drugi set także kończył się dodatkową rozgrywką. W dwunastu gemach Polacy musieli bronić pięć break pointów. I to się opłaciło, gdyż tym razem w tie breaku Hurkacz i Walków wygrali pewnie, 7-3.

Serwis bardzo mocno zawiódł naszego debla w super tie breaku. Polacy kolejno tracili podania i po dziewięciu rozegranych punktach przegrywali już 1-8. Choć udało się lekko wynik poprawić to ostatecznie, po godzinie i trzydziestu pięciu minutach gry, 10-4 wygrała para Antonio Sancic i David Pel. I to oni jutro zagrają o tytuł. Rywali poznają późnym popołudniem.

W taki sposób zakończyła się Polska przygoda w Quimper. Wczoraj, dość niespodziewanie, z gra pojedynczą pożegnał się Hubert Hurkacz. A dziś nasza para deblowa także nie podołała wyzwaniu. Jednak i tak trzeba docenić, że udało się dotrzeć w tej sytuacji aż do półfinału.

Półfinał debla:

D. Pel, A. Sancic (Holandia, Chorwacja) – H. Hurkacz, S.Walków (Polska) 7:6(1), 6:7(3), 10:4