Hua Hin. Linette górą w meczu o podwójną stawkę!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette pokonała 4:6, 6:3, 6:2 Monicę Niculescu w 2. rundzie turnieju WTA w Hua Hin. Punkty zdobyte za awans do ćwierćfinału pozwolą pozostać poznaniance w gronie stu najlepszych tenisistek.

Dla Polki i Rumunki był to pojedynek o podwójną stawkę. Tenisistki walczyły nie tylko o awans do ćwierćfinału, ale też o pozostanie w top 100. W ostatnim rankingu WTA obie znalazły się bowiem na granicy pierwszej i drugiej setki. Nasza reprezentnatka została sklasyfikowana na 98. miejscu, a dwie pozycje za nią znalazła się Rumunka.

Magda Linette kiepsko rozpoczęła to ważne spotkanie. Często próbowała kończyć akcje przy siatce, ale w jej poczynaniach brakowało skteczności. Niculescu prezentowała natomiast wszystko to, do czego przyzwyczaiła przez ostatnie lata. Jej charakterystyczne slajsy z forhendu to jedne z najbardziej nietypowych zagrań w całym cyklu WTA.

Od stanu 0:4 obraz gry się zmienił. Nasza reprezentantka nie popełniała już tylu niewymuszonych błędów co wcześniej. Efekty lepszej gry przyszły bardzo szybko. Linette doprowadziła do wyniku 4:5 i wydawało się, że będzie w stanie odrobić całość strat, jednak w dziesiątym gemie psuła na potęgę. Seria prostych błędów sprawiła, że to rywalka z Rumunii wygrała pierwszą partię 6:4.

Druga część pierwszego seta, za wyjątkiem ostatniego gema, pokazała jednak, że Niculescu znajduje się w zasięgu Polki. Naszej reprezentantce na pewno nie można było odmówić woli walki. Na drugiego seta wyszła naładowana pozytwyną energią i po kilku dobrze rozegranych gemach objęła prowadzenie 4:2. Co prawda, chwilę później dała się przełamać, ale nie był to zalążek zwrotu akcji. Przewaga Linette w tym fragmencie meczu była widoczna i to poznanianka wygrała drugą partię 6:3. Co więcej, po niemal dwóch godzinach rywalizacji to rywalka wyglądała na bardziej zmęczoną.

W trzeciej odsłonie rywalizacji przewaga Linette była jeszcze większa, Regularność przeciwniczki nie stanowiła już dla niej problemu. Zresztą sama Rumunka straciła wiele na dokładności zagrań w porównaniu do pierwszej partii. Do przełamania doszło w trzecim gemie. Linette przy podaniu Niculescu straciła tylko jeden punkt, a po chwili podwyższyła prowadzenie, wygrywając własnego gema serwisowego ,,na sucho". Ostatecznie decydująca odsłona rywalizacji zakończyła się zwycięstwem Polki 6:2. Spotkanie trwało 2 godziny i 26 minut.

O awans do półfinału Linette powalczy w piątek z Yafan Wang. 24-letnia Chinka zajmuje obecnie 60. miejsce w rankingu WTA.