Petersburg. Ciężka przeprawa Fręch. 16-latka urwała jej seta

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Dwóch godzin i dwudziestu minut potrzebowała Magdalena Fręch, by zwycięsko zakończyć starcie z zaledwie 16-letnią Oksaną Selechmietewą. Polce ostatecznie udało się wygrać 4:6, 6:4, 7:5 i awansować do 2. rundy eliminacji w Petersburgu. Od turnieju głównego Polkę dzielą jeszcze dwa wygrane mecze.

Fręch ostatnio nie wiedzie się najlepiej, ale Polka nie poddaje sił i próbuje swoich sił w zawodach głównego cyklu. Tym razem po rankingowe punkty wybrała się do Petersburga. Turniej w dawnej stolicy Rosji rozpoczęła od trzystopniowych eliminacji i spotkania z reprezenantką gospodarzy, 16-letnią Oksaną Selechmietewą.

Dość niespodziewanie pierwszy set padł łupem młodej Rosjanki, dla której był to pierwszy w życiu mecz w turnieju WTA. Kiedy w drugim secie Polka straciła przewagę przełamania i na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:4, do sprawienia dużej niespodzianki brakowało już tylko dwóch gemów. Na szczęście to nasza reprezentantka lepiej spisała się w końcówce drugiego seta i doprowadziła do decydującej odsłony rywalizacji. W trzeciej partii historia się powtórzyła. Fręch ponownie dała się dogonić, ale w końcówce meczu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Polka wygrała 4:6, 6:4, 7:5.

O awans do decydującej rundy eliminacji Fręch powalczy z Terezą Martincovą z Czech lub Larą Arruabarreną z Hiszpanii.