Petit-Bourg. Wymarzony początek Radwańskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska okazała się bezkonkurencyjna w turnieju ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów na francuskiej Gwadelupie. W finale Polka pokonała Anę Sofię Sanchez i zdobyła pierwszy tytuł po ponad sześciu latach przerwy.

W niedzielę krakowianka bardzo dobrze weszła mecz i od początku dyktowała warunki na korcie. Swoją dominację potwierdziła przełamując rywalkę w drugim i szóstym gemie, dzięki czemu pewnie objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Meksykanka nie zamierzała się jednak poddawać. Wykorzystała moment słabszej gry naszej reprezentantki na początku drugiej odsłony pojedynku i szybko odskoczyła na 3:0. Sanchez wypracowanej przewagi już nie roztrwoniła. Przy wyniku 5:2 dołożyła kolejnego „breaka” i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się trzeci set.

Decydująca partia nie dostarczyła spodziewanych emocji. W tym fragmencie gry przewaga młodszej z sióstr Radwańskich nie podlegała żadnej dyskusji. Polka pozwoliła rywalce urwać tylko jednego gema i po godzinie i 50 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W niedzielę Urszula Radwańska zdobyła piąty tytuł w karierze w imprezie rangi ITF. Po raz ostatni krakowianka triumfowała w 2012 roku w Nottingham, gdzie zwyciężyła w zawodach z pulą nagród 75 tysięcy dolarów. Dzięki zwycięstwu w Petit-Bourg polska tenisistka awansuje w okolice 275. miejsca w rankingu WTA.

Nasza reprezentantka w przyszłym tygodniu będzie rywalizować w Newport Beach w imprezie z cyklu WTA Challenger Series. Jej pierwszą rywalką będzie Kristie Ahn.