Koblencja. Przysiężny zatrzymany

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny nie zdołał awansować do najlepszej szesnastki challengera z pulą nagród 46,6 tysięcy euro. Polak w drugiej rundzie Koblenz Open w trzech setach przegrał z Tallonem Griekspoorem.

Reprezentant Polski słabo rozpoczął środowe spotkanie i w partii otwarcia nie urwał rywalowi ani jednego gema. Druga odsłona pojedynku była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu 34-latka urodzonego w Głogowie. Od stanu 2:2 Przysiężny wygrał cztery gemy z rzędu i wyrównał stan rywalizacji.

Niestety polski tenisista nie poszedł za ciosem na początku decydującego seta i od razu stracił podanie. Holender utrzymał tę przewagę już do końca meczu. Ani razu nie musiał się nawet bronić przed przełamaniem, a w dziewiątym gemie po raz drugi odebrał serwis rywalowi i po godzinie i osiemnastu minutach walki mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Griekspoor zmierzy się teraz z turniejową „jedynką”, Casperem Ruudem.