Australian Open. Nieszczęśliwy koniec Linette i Tomljanovic

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Ajla Tomljanovic na pierwszej rundzie zakończyły występ w rywalizacji deblistek Australian Open. O porażce zadecydowała fatalna passa w drugim i trzecim secie.

Magda Linette i Alize Cornet znają się bardzo dobrze, między innymi ze wspólnych występów deblowych. W Australian Open dwukrotnie walczyły po tej samej stronie siatki. Przed trzema laty odpadły w pierwszej rundzie, a rok później występ zakończyły na drugim spotkaniu.

Tym razem Polka i Francuzka musiały stanąć do walki przeciwko sobie. Poznaniance towarzyszyła reprezentantka gospodarzy, a Francuzce Petra Martić. Pierwsza partia środowego spotkania, za sprawą dwóch przełamań serwisu, padła łupem Linette i Tomljanovic. Jednak dwa kolejne sety to koncert gry Francuzki i Chorwatki, które zapisały na swe konto dwanaście gemów z rzędu i sześciokrotnie przełamując podanie rywalek, zapewniły sobie awans do dalszych gier.

Tym samym zarówno Polka, jak i Australijka zakończyły swój występ w pierwszej tegorocznej lewie Wielkiego Szlema. Wcześniej Linette w meczu pierwszej rundy uległa Naomi Osace, a Tomljanovic przegrała z Johanną Kontą.

Pierwsza runda debla:
A. Cornet, P. Martić (Francja, Chorwacja) – M. Linette, A.Tomljanovic (Polska, Australia) 2:6, 6:0, 6:0