Australian Open. Osaka za mocna

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zdołała sprawić niespodzianki i w pierwszej rundzie tegorocznej edycji Australian Open przegrała z Naomi Osaką. Japonka na Rod Laver Arena zaimponowała przede wszystkim dyspozycją serwisową.

Na początku spotkania obie tenisistki pewnie utrzymały własne podania. W trzecim gemie poznanianka popełniła dwa podwójne błędy serwisowe i turniejowa „czwórka” jako pierwsza zdobyła przełamanie. Reprezentantka Polski błyskawicznie odrobiła stratę, ale chwilę później oddała podanie do zera. Tym razem mistrzyni US Open powiększyła przewagę przy pomocy własnego serwisu i wyszła na prowadzenie 4:2. Linette już do końca seta nie zdołała odrobić straty. Tenisistka z Kraju Kwitnącej Wiśni w tej części meczu wygrała 100% punktów po pierwszym podaniu i po 32 minutach gry pewnie rozstrzygnęła na swoją korzyść partię otwarcia.

Osaka dobrze rozpoczęła drugą odsłonę spotkania i już w trzecim gemie odebrała serwis rywalce. Japonka przez cały czas wywierała presję na drugim podaniu 26-latki z Wielkopolski, co przyniosło efekt w postaci kolejnego przełamania w siódmym gemie. Podopieczna Saschy Bajina do samego końca utrzymała doskonałą dyspozycję serwisową i przy wyniku 5:2 szybko wypracowała sobie trzy szanse na zakończenie pojedynku. Linette obroniła pierwszą piłkę meczową świetnym returnem, ale po chwili Japonka zakończyła mecz asem po 58 minutach walki.

W drugiej rundzie Naomi Osaka zmierzy się z Tamarą Zidansek, która wyeliminowała Darię Gavrilovą.