Duży sukces Przysiężnego!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Sklasyfikowany na 415. miejscu Michał Przysiężny awansował do turnieju głównego w Poertschach! Polak w ostatniej rundzie eliminacji pokonał wyżej notowanego Słoweńca, Grega Zemlję 5:7, 6:4, 6:3. W austriackiej miejscowości deszcz znów dał znać o sobie i przerwał pojedynki. Na szczęście w pierwszej części dnia udało się rozegrać kilka spotkań. Swoje mecze wygrali Nikołaj Dawydienko i Andreas Seppi.

Michał Przysiężny ostatni raz wystąpił w turnieju rangi ATP na przełomie sierpnia i września zeszłego roku w wielkoszlemowym US Open, gdzie odpadł w I rundzie, przegrywając z Michaelem Berrerem. Potem występował w challengerach, ale bez większego powodzenia. Tym bardziej cieszy udany występ w kwalifikacjach w Poertschach.

Kluczem do sukcesu Polaka był drugi serwis. W tym elemencie gry prezentował się znacznie lepiej od swojego rywala i wygrywał dużo więcej piłek. Sam zaś wykorzystywał słabe podania rywala i w całym meczu zdobył cztery przełamania przy dwóch Słoweńca. Na dodatek Zemlja popełnił aż siedem podwójnych błędów serwisowych, natomiast Przysiężnemu taka pomyłka nie przytrafiła się ani razu. Inauguracyjnego seta Polak minimalnie przegrał, ale z biegiem czasu nasz zawodnik przejmował inicjatywę na korcie, w efekcie czego dwie kolejne partie padły jego łupem. W pierwszym meczu turnieju głównego Przysiężny zagra z Olivierem Rochusem z Belgii.

Żadnych problemów z awansem do II rundy nie miał rozstawiony z jedynką Nikołaj Dawydienko. Rosjanin w niecałą godzinę odprawił z kwitkiem, grającego z „dziką kartą” Rainera Eitzingera. W obu setach 24-letni Austriak zdołał zdobyć tylko po jednym gemie i szybko pożegnał się z imprezą w swoim kraju.