Zwycięstwo Polki w Stambule

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Marta Domachowska awansowała do drugiej rundy turnieju Istanbul Cup. Polka pokonała w inauguracyjnym spotkaniu Nowozelandkę Marinę Eraković 7:6(2), 6:3. Dla 22-letniej warszawianki jest to pierwsze zwycięstwo w turnieju WTA od meczu z Meghann Shaughnessy w Amelia Island.

Konfrontacja z Mariną Eraković nie rozpoczęła się po myśli naszej zawodniczki. Marta przegrała trzy z czterech pierwszych gemów, popełniając w nich aż 4 podwójne błędy serwisowe. Jednak szybko udało się jej opanować sytuację na korcie. Doprowadziła do remisu 3:3, a następnie wyszła na prowadzenie 5:4. Gdy wydawało się, że partia zostanie już wygrana przez drugą rakietę naszego kraju, Domachowska nie wykorzystała przewagi własnego podania. Ostatecznie o losach pierwszej odsłony musiał zadecydować tie-break. W nim Marta od stanu 1:2 wygrała sześć kolejnych piłek i po 57 minutach zakończyła zwycięsko pierwszego seta. W drugiej partii tenisistki grały zgodnie z regułą własnego serwisu. Sytuacja ta utrzymywała się do ósmego gema, gdy 20-letnia Marina Eraković straciła swoje podanie. Tym razem Marta Domachowska wykorzystała możliwość szybkiego wygrania seta i zakończyła spotkanie wynikiem 7:6(2), 6:3.

W całym meczu Polka popełniła aż 8 podwójnych błędów serwisowych. Jednak odnotowała także 3 asy i wysoką skuteczność wygranych piłek po pierwszym podaniu. Dzięki temu Domachowska straciła serwis tylko dwukrotnie i była w stanie wygrać spotkanie.

Rywalką 22-letniej podopiecznej Pawła Ostrowskiego w kolejnej rundzie będzie zwyciężczyni pojedynku Rosjanki Nadii Piętrowej (nr 3) z Amerykanką Lilią Osterloh.

Dla Marty Domachowskiej zwycięstwo nad Mariną Eraković było pierwszym sukcesem w turnieju WTA od imprezy w Amelia Island. Od pokonania Meghann Shaughnessy Marta przegrała trzy spotkania (z Razzano, Radwańską i Klepac). W międzyczasie zajęła także czwarte miejsce w pokazowym turnieju w Warszawie.

W Stambule Domachowska wystąpi także w turnieju gry podwójnej. Wraz z Soraną Cirsteą zmierzy się w pierwszej rundzie z parą amerykańsko-słoweńsko, Julie Ditty i Andreją Klepac.