Rosolska i Bacsinszky gromią w Strasbourgu

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Alicja Rosolska i Timea Bacsinszky awansowały do ćwierćfinału turnieju Internationaux de Strasbourg, który dzisiaj rozpoczął się we Francji (pula nagród 175 000 dol.). Polka i Szwajcarka bez najmniejszych problemów rozprawiły się w pierwszej rundzie z duetem Milagros Sequera i Rossana De Los Rios, wygrywając 6:2, 6:0.

W pierwszej partii spotkania Rosolska i Bacsinszky zdecydowanie lepiej serwowały, większość piłek zagrywając pierwszym podaniem. Do wygrania seta i objęcia prowadzenia w meczu, wystarczyło im podwójne przełamanie na słabo dysponowanych rywalkach. Tenisistki z Ameryki Południowej po drugim serwisie nie wygrały żadnej z siedmiu piłek.

Drugi set to już ogromna przewaga Polki i Szwajcarki, które cały czas atakowały serwis swoich rywalek. Konsekwencją było to, że Sequera i Rios wygrały zaledwie trzy punkty (!) przy własnym podaniu. Ostatecznie pojedynek pierwszej rundy zakończył się wynikiem 6:2, 6:0 na korzyść Rosolskiej i Bacsinszky po 45 minutach gry.

W ćwierćfinale ich przeciwniczkami będą najprawdopodobniej Ukrainka Tatiana Perebijnis i Chinka Yan Zi, które w Internationaux de Strasbourg są rozstawione z numerem drugim.

Wynik I rundy:
A.Rosolska, T.Bacsinszky (Polska, Szwajcaria) – M.Sequera, R.De Los Rios (Wenezuela, Paragwaj) 6:2, 6:0

Zobacz wszystkie wyniki poniedziałkowych spotkań turnieju Internationaux de Strasbourg