Australian Open. Świątek o krok od turnieju głównego

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Tylko jedno zwycięstwo dzieli Igę Świątek od debiutu w głównej drabince Wielkiego Szlema. W drugiej rundzie eliminacji Australian Open młoda Polka pokonała Alionę Bolsovą Zadoinov 7:6(1), 6:2.

Po bardzo zaciętym meczu z Olgą Danilović Iga Świątek trafiła na Alionę Bolsovą Zadoinov z Hiszpanii. Rywalkę już jej znaną – w zeszłym roku w jednym z turniejów ITF nasza tenisistka oddała jej zaledwie trzy gemy. W Melbourne Park było już nieco trudniej, bo pierwszy set był bardzo wyrównany.

Polka w czwartym gemie miała dwie szanse na przełamanie, ale ich nie wykorzystała. Na domiar złego po chwili sama straciła podanie, lecz odpowiedź była na szczęście najlepsza z możliwych – natychmiastowy break powrotny, zdobyty na dodatek "na sucho". Przy stanie 4:3 i serwisie rywalki znów było 0-40, tym razem Hiszpanka zdołała się jednak obronić.

O losach w secie otwarcia zadecydował ostatecznie tiebreak. Świątek decydującą rozgrywkę rozpoczęła od minibreaka, a potem było już tylko lepiej. Ostatecznie nasza tenisistka oddała przeciwniczce zaledwie jeden punkt, zwyciężając 7:6(1).

Druga partia przypominała już to, co działo się w półfinale zeszłorocznych zawodów w Pelham. 17-latka zdominowała rywalkę, dwukrotnie ją przełamując. Sama Świątek nie musiała nawet bronić break pointa, dzięki czemu wygrała cały mecz 7:6(1), 6:2.

Polkę od debiutu w głównej drabince Wielkiego Szlema dzieli już tylko jedno zwycięstwo. W decydującym meczu eliminacji nasza tenisistka zagra w nocy z czwartku na piątek z Amerykanką Danielle Lao.