Sydney. Rosolska ponownie w półfinale

/ Kuba Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska wraz z Japonką Eri Hozumi awansowały do półfinału debla turnieju WTA Premier na kortach twardych w Sydney. Polsko-japoński duet po ciężkim boju pokonał Annę-Lenę Groenefeld i Vanię King.

Po ćwierćfinale w Brisbane, Rosolska i Hozumi zameldowały się już w półfinale turnieju będącego próbą generalną przed startującym w najbliższy poniedziałek Australian Open.

Jak dotąd, jest to udany sprawdzian, chociaż mecz ćwierćfinałowy do łatwych nie należał.

Niemal przez całe środowe spotkanie Polka i Japonka „goniły” wynik. W pierwszej odsłonie polsko-japońska para przegrywała 1:3, ale od tego momentu pięć gemów z rzędu powędrowało na jej konto i objęła prowadzenie w spotkaniu.

W drugiej partii za sprawą dwóch przełamań serwisu, na 3:0 i 6:2, Amerykanka i Niemka doprowadziły do wyrównania. W super tie-breaku Rosolska i Hozumi ponownie miały pod górkę. Przegrywały już 5:8, aby tak jak w pierwszym secie wrócić do gry i zdobyć pięć punktów z rzędu. kończąc spotkanie po 74 minutach.

O finał polsko-japoński tandem zmierzy się z Andreją Klepac i Marią Jose Martinez Sanchez. Dla Polki jest to ponowna walka o finał w Sydney. W 2011 roku Rosolska dotarła do najlepszej czwórki wraz z Klaudią Jans-Ignacik.

Ćwierćfinał debla:

E. Hozumi, A. Rosolska (Japonia, Polska) – A.L.Groenefeld, Vania King (Niemcy, USA) 6:3, 2:6, 10-8