Australian Open. Zwycięski dreszczowiec Świątek!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Iga Świątek od bardzo cennego zwycięstwa rozpoczęła eliminacje do wielkoszlemowego Australian Open. Polka po szalonym meczu pokonała rozstawioną z numerem sześć Olgę Danilović 1:6, 7:6(4), 7:5!

Dla Igi Świątek eliminacje Australian Open są debiutem, jeśli chodzi o seniorski turniej wielkoszlemowy. 17-latka w Melbourne miała okazję trenować z zeszłoroczną triumfatorką, Caroline Wozniacki, lecz pierwszy prawdziwy test nadszedł w meczu z rozstawioną z numerem sześć Olgą Danilović. Serbka jest rówieśniczką Świątek, przegrała z nią (choć po kreczu) w czasach juniorskich, a na koncie ma już triumf w turnieju WTA.

Mimo niższej pozycji w rankingu przez wielu to Polka uważana była za faworytkę. W pierwszej partii u Świątek było jednak widać duży stres. Po 25 minutach było już po sprawie, a wynik nie napawał optymizmem, bo po dwóch przełamaniach nasza tenisistka przegrała 1:6.

Później było już na szczęście zdecydowanie lepiej. W piątym gemie drugiego seta warszawianka zdobyła pierwszego breaka. Potem prowadziła już 5:3 i miała setbola przy podaniu rywalki. Nie wykorzystała go, a po chwili sama straciła serwis i o wszystkim decydował tiebreak. Świątek zaczęła go od wygrania pierwszych pięciu piłek i zwyciężyła 7-4.

Trzecia odsłona miała bardzo podobny przebieg. Polka przełamała rywalkę i była o krok od zwycięstwa w całym meczu, by znów stracić podanie przy stanie 5:3. Co gorsza, przy wyniku 5:5 Danilović miała jeszcze jednego break pointa i wydawało się, że odwróci losy meczu na swoją korzyść. Świątek tym razem się jednak wybroniła, wygrała gema, a w kolejnym zdobyła przełamanie, wygrywając tym samym cały mecz 1:6, 7:6(4), 7:5!

Aby znaleźć się w głównej drabince Australian Open, Polka musi jeszcze wygrać dwa spotkania. Teraz zmierzy się z Alioną Boisovą Zadoinov z Hiszpanii.