Playford. Przegrany maraton Majchrzaka

/ Tomasz Górski , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Kamil Majchrzak już w drugiej zakończył przygodę z turniejem rangi ATP Challanger Tour w Playford. Polak przegrał po blisko trzygodzinnym meczu z Lucą Vannim 6:7(7), 6:4, 4:6.

Polak w pierwszej rundzie pokonał Daniela Evansa. Dziś długo walczył z Lucą Vannim, jednak ostatecznie zszedł z kortu pokonany. W premierowym secie zawodnicy po dwa razy stracili serwis. Rozgrywkę tie breakową lepiej rozpoczął tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego, który objął prowadzenie 4-0. Później jednak przyszły gorsze momenty i musiał bronić piłki setowej. Sam także miał okazję aby zamknąć seta, ale nie jej wykorzystał. Włoch wygrał 9-7.

W drugiej partii przez długo okres dominował serwis. Dopiero w dziewiątym gemie Majchrzak w sześciu punktach wywalczył breaka. Chwilę później potwierdził prowadzanie serwisem i był w meczu remis.

Decydujący set także dobrze rozpoczął 22-latek z Polski. Majchrzak objął prowadzenie 4:3 z zapasem przełamania. Jednak od tej pory gemy wygrywał już tylko bardziej doświadczony Włoch. Po dwóch godzinach i czterdziestu minutach Polak pożegnał się z rywalizacją.

Była to pierwsza rywalizacja obu zawodników. A w  kolejnej rundzie zmagań w Playford rywalem Włocha będzie Zhe Li. Chińczyk wyeliminował dziś, rozstawionego z numerem cztery, Adriana Menedeza-Maceirasa.

Luca Vanni (Włochy, 14) – Kamil Majchrzak (Polska) 7:6(7), 4:6, 6:4