Szarm el-Szejk. Pech Kuczer. Polka skreczowała po 30 minutach gry

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Tenisklub

Daria Kuczer na pewno inaczej wyobrażała sobie swój pierwszy występ w półfinale zawodowego turnieju. Polka przy stanie 2:3 w pierwszym secie poprosiła o przerwę medycznę, a kilka minut później zrezygnowała z dalszej rywalizacji. Tym samym przepadła szansa nie tylko na finał w singlu, ale też na triumf w turnieju gry podwójnej.

19-letnia Polka po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału Futuresa. W drodze do niego pokonała dwie znacznie wyżej notowane tenisistki, więc przed decydującą fazą rywalizacji można było być dobrej myśli. Niestety Kuczer przegrała z problemami zdrowotnymi. Po stanie 2:3 w pierwszym secie skorzystała z przerwy medycznej, a niedługo później podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu pojedynku.

Co ciekawe, jeszcze krócej trwał drugi półfinał. W nim jedna z zawodniczek skreczowała już po dziesięciu minutach. Z kolei finał debla w ogóle się nie odbył. Daria Kuczer i Weronika Falkowska oddały mecz walkowerem, co na pewno wiąże się z problemami zdrowotnymi zawodniczki ze Szczecina.