Houston. Zakończyć sezon z przytupem

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału Oracle Challenger Series Houston z pulą nagród 150 tysięcy dolarów. W czwartek Polak w trzech setach poradził sobie z Roberto Ortegą-Olmedo oraz urazem uda.

W pierwszej partii Hiszpan wyszedł z 0:2 na 3:2, ale cztery następne gemy padły łupem podopiecznego Tomasza Iwańskiego, który objął prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej odsłonie spotkania 22-latek z Piotrkowa Trybunalskiego odrobił straty z 1:4, ale w dziesiątym gemie ponownie nie był w stanie utrzymać podania i tenisista z Półwyspu Iberyjskiego doprowadził do wyrównania.

W decydującym secie reprezentant Polski odebrał podanie rywalowi w trzecim gemie i nie stracił tej przewagi do ostatniej piłki pomimo tego, że później musiał skorzystać z pomocy medycznej i już do końca meczu grał z opatrunkiem na prawym udzie.

O najlepszą czwórkę imprezy Kamil Majchrzak zagra z rozstawionym z numerem 5, Jasonem Jungiem. Tajwańczyk jest obecnie sklasyfikowany na 130 miejscu w światowym rankingu.